« Studeni 2018 »

Učenici posjetili KIKI festival
Autor: Marina Dinjar, 27. 4. 2018.

Učenici prvih, drugih i trećih razreda Osnovne škole Zlatar Bistrica 25. travnja 2018. g. proveli su dan na terenskoj nastavi u Zaboku posjetivši KIKI festival – međunarodni festival dječjeg filma u organizaciji DND-a Zabok.

Put su započeli vlakom krenuvši sa željezničke postaje u Zlatar Bistrici. Putovanje vlakom bio je poseban doživljaj za učenike, ali u učitelje. Tom prilikom učenici su naučili i ponovili što je to javni prijevoz, tko se njime koristi, koga sve susrećemo i na što trebamo biti jako oprezni prilikom putovanja javnim prijevozom. Stigavši vlakom do željezničke postaje Zabok, učenici su postali pješaci, još uvijek sudionici prometa. Pažljivo i znalački kretali su se u pratnji učitelja gradom Zabokom i stigli do Multimedijalnog centra u Zaboku gdje se održavao međunarodni festival dječjeg animiranog filma KIKI 2018. Učenici su pogledali pet animiranih i jedan kratkometražni igrani film. Svi filmovi ostavili su dubok dojam na učenike i učitelje, svaki na poseban način svojom poučnom i humanom porukom. Uz sladoledno osvježenje učenici su dočekali vlak za povratak. Tijekom putovanja izmijenili su svoje impresije koje su na satu Hrvatskoga jezika još jednom detaljno analizirali te se kritički osvrnuli na pogledane filmove.