Osmaši u Vukovaru
Autor: Jasenka Kuljak, 29. 4. 2016.

Učenici 8. razreda su 26. i 27. travnja 2016. godine, zajedno sa svojom razrednicom prof. Brankicom Matijašec i učiteljicom povijesti prof. Sanjom Marijom Gubez, sudjelovali u projektu " Posjet osmih razreda Vukovaru ", što ga provodi javna ustanova" Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar ".
Tijekom prvoga dana učenici su odslušali predavanja o temi  „ Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“, te  posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture. Slobodno vrijeme proveli su u šetnji Vukovarom. Jedna od aktivnosti prvoga dana bio je i odlazak u disko, u kojemu su se družili  i zabavili s vršnjacima iz drugih škola sudionica spomenutog  projekta.
Drugi dan protekao je u obilasku memorijalnih lokaliteta. Učenici su redom obišli: MCDR Vukovar - bivšu vojarnu 204. VU brigade, Mjesto sjećanja - Vukovarsku bolnicu '91., Spomen - dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - " Put spasa ", Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata te masovnu grobnicu Ovčara. Na svakom je lokalitetu učenicima održao  poučno predavanje djelatnik MCDRV-a. Projekt je završio školom mira koja govori o vrijednostima mira i tolerancije, te kvizom znanja.
Učenici su se vratili svojim kućama puni dojmova i znanja o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar.
Vrijednost ovog projekta je i u socijalizaciji u novom okruženju, prilici za upoznavanje običaja, navika i kulture zavičaja u cjelini te za korelaciju i integraciju nastavnih sadržaja. Učenici su za vrijeme trajanja terenske nastave pokazali veliko zanimanje  za sve spomenute  nastavne sadržaje, spremnost na suradnju te su se zrelo i odgovorno ponašali.

Cijeli ovaj projekt, smještaj, prijevoz i prehranu za sve učenike financira Ministarstvo branitelja, tako da je terenska nastava za učenike bila u cijelosti  besplatna.