Sudjelovanje na mrežnoj eTwinning konferenciji za eTwinning škole
Autor: Snježana Kovačević, 3. 6. 2024.

Mrežna eTwinning konferencija za eTwinning škole održala se od 29. do 31. svibnja 2024. godine pod nazivom „Students in eTwinning Schools as agents of change“. Na konferenciji je sudjelovalo više od 200 sudionika iz različitih europskih škola koje su korisnice eTwinning programa te koje, kao i OŠ Zlatar Bistrica, nose naziv eTwinning škole.

Tijekom konferencije održana su plenarna izlaganja stručnjaka koji su govorili o osnaživanju učenika tijekom uključivanja u provođenje eTwinning projekata, kako povećati njihovu vidljivost i angažman u projektu te njihovo aktivnije sudjelovanje u kreiranju projekata i u provođenju ideja koje su osmislili oni sami kao i o donošenju odluka učenika tijekom projektnog procesa. Na konferenciji je sudjelovala knjižničarka Snježana Kovačević koja je u timskom radu s kolegicama iz europskih škola radila na osmišljavanju projekta pokretanja školskog online časopisa „Students' Voice“ te je sudjelovala u radionici „Self Regulated Learning“ o samoreguliranom učenju. Konferenciju je organizirala organizacija European Schoolnet.