Robotičari opet odlični!
Autor: Jasenka Kuljak, 29. 2. 2024.

U Osnovnoj školi Ante Starčevića u Lepoglavi 13.veljače 2024. godine održano je 3. kolo natjecanja Croatian Makers Lige. Nakon objave službenih rezultata učenici starije dobne skupine Matija Hanžek, Kristijan Kišak, Filip Pikutić i Mihael Žabek osvojili su odlično drugo mjesto u regiji Zagorje 2.

Ovo kolo je bilo u fizičkom okruženju i učenici su trebali isprogramirati robota da samostalno prati crnu i bijelu liniju, pronalazi liniju, koristi RGB diode, reproducira melodiju i detektira prepreke ultrazvučnim senzorom. Dodatno, starija dobna skupina je koristila i HuskyLens kameru koja se bazira na AI (Artificial Intelligence) tehnologiji te su je koristili za prepoznavanje oznaka. Kameru su prije rješavanja zadatka naučili prepoznati dvije različite oznake te programirali robot da se ponaša ovisno o oznaci koja je nasumičnim odabirom postavljena na stazu.

Učenike je za natjecanje pripremala učiteljica informatike Jasenka Kuljak.

Čestitke učenicima na postignutom rezultatu!