Radionica u okviru programa Ruksak (pun) kulture
Autor: Snježana Kovačević, 4. 10. 2023.

U srijedu 4. listopada 2023. godine u školi je gostovala Deborah Hustić iz Udruge za razvoj 'uradi-sam' kulture Radiona koja je u okviru programa Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi u 2023. godini. održala radionicu Teremin Postcard. U radionici su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda.

Voditeljica radionice pojasnila je učenicima tijek radionice nakon čega su izrađivali elektronički glazbeni instrument u formatu razglednice. Svojim je svojstvima taj uređaj preteča sintesajzera i teremina. Teremin je glazbeni instrument koji se svira pokretom. Izumljen 1928. godine te je od tada strašno zanimljiv svim eksperimentatorima zvuka. Na ovoj radionici su naučili kako napraviti teremin čiju se zvuk modulira preko foto-senzora. Radionica polaznike uči na intuitivan način osnovama elektronike, ali i način na koji se stvara zvuk kod elektroničkih glazbenih instrumenata. Učenici su svladavali vještine iz STEAM područja poput lemljenja, elektronike te kako komunicirati komplicirana znanja na jednostavan i svima razumljiv način.