Županijski LIK 2023. u našoj školi
Autor: Jasenka Kuljak, 7. 3. 2023.

U Osnovnoj školi Zlatar Bistrica je 7. ožujka 2023. s početkom u 12 sati održana izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2023. S posebnim smo veseljem organizirali izložbu i dočekali drage goste, učenike – autore radova i njihove mentore. Županijsku razinu izložbe također možete pogledati u virtualnom obliku na mrežnoj stranici OŠ Zlatar Bistrica.

Na natjecanje je pristiglo 66 radova iz 22 osnovne škole  Krapinsko-zagorske županije te 3 rada iz 1 srednje škole Krapinsko-zagorske županije. Županijsko povjerenstvo je izvršilo uvid u pristigle radove te su po tri rada iz osnovne i srednje škole predložena za višu razinu natjecanja. Pogledajte foto-galeriju. Radove učenika možete pogledati na poveznici: LIK 2023.mp4 .

Radovi predloženi za državnu razinu LIK-a:

OSNOVNE ŠKOLE:

1. Kristina Šantek – OŠ Mače, mentorica: Ljiljana Cvetko

2. Nikola Vlahek – OŠ Franje Horvata Kiša, Lobor, mentorica: Dragana Palčić

3. Luka Gorički – OŠ Konjščina, mentorica: Mirela Duktaj

SREDNJE ŠKOLE:

1. Eva Veček – Srednja škola Krapina, mentorica: Vesna Pušelj

2. Ema Cindrić – Srednja škola Krapina, mentorica: Vesna Pušelj

3. Lana Kuhar – Srednja škola Krapina, mentorica: Vesna Pušelj

Druženje je započelo priredbom u Domu kulture tijekom koje je školski zbor pod vodstvom učitelja Adama Mokosa-Pazmana pokazao svoje pjevačko umijeće. Nakon toga se ravnateljica naše škole gospođa Jasna Kokot Pelko obratila okupljenima prigodnim riječima. Učitelj Alen Matijašević, predstavnik Županijskog povjerenstva, rekao je nekoliko riječi o pristiglim radovima. Uslijedila je plesna točka učenica OŠ Zlatar Bistrica s kojom su nastupile i osvojile 3. mjesto na Državnom natjecanju iz sportskog plesa pod mentorstvom učiteljice Sandre Belinić.

Svim izabranim i nagrađenim učenicima i njihovim mentorima još jednom čestitamo, a posebno našim učenicama Ledi Fulir i Miji Kovačević te njihovom mentoru Alenu Matijaševiću, učitelju likovne kulture. Na kraju priredbe obratila nam se i načelnica Općine Zlatar Bistrica gospođa Vesna Mikulec te joj se zahvaljujemo na dolasku i lijepim riječima. Uslijedila je podjela nagrada, priznanja i zahvalnica učenicima i njihovim mentorima. Zatim su okupljeni uživali u druženju i domjenku.

Zahvaljujemo nakladničkim kućama Alfa, Profil Klett i Školska knjiga na donaciji prigodnih poklona za sudionike izložbe te nagrada, knjiga za učenike koji su predloženi za državno natjecanje.