Natjecanje učenika Društva Podmlatka Crvenog križa
Autor: Jasenka Kuljak, 6. 3. 2023.

Učenici Društva Podmlatka Crvenog križa sudjelovali su u subotu 4.3.2023. na međuškolskom natjecanju u Belcu.
Ekipa Osnovne škole Zlatar Bistrica (Melani Futivić, Leona Glavač, Dora Osrečak, Lana Miškec, Ivana Horvatić i Tin Celenko) osvojila je 1. mjesto u kategoriji Podmlatka te ide na međužupanijsko natjecanje Crvenoga križa koje će se održati 1. travnja 2023. Učenike je za natjecanje pripremala učiteljica vjeronauka Marija Car. Čestitke učenicima na postignutom uspjehu!

Natjecatelji, suci, članovi komisija, mentori iz škola i volonteri okupili su se s istom zadaćom: diseminacija znanja, prezentacija prve pomoći, širenje humanih i moralnih načela Crvenog križa. Mir, tolerancija, solidarnost, jedinstvo, empatija  i sreća dolaze do izražaja kad se pomaže u nevolji.