« Studeni 2018 »

Inovativni pristup učenju u eTwinning školi
Autor: Snježana Kovačević, 29. 10. 2018.

Hrvatska središnja služba za potporu eTwinning projektima zajedno sa središnjom europskom službom koja djeluje u Briselu nagradila je naše prošlogodišnje eTwinning projekte Europskom oznakom kvalitete što nas i dalje motivira za provođenje takvih projekata. Ove školske godine naši učenici i učitelji sudjeluju u šest eTwinning projekata u kojima surađuju s partnerima iz brojnih europskih zemalja.

Učenici 2.b razreda su u sklopu ovogodišnjeg eTwinning projekta „Sweets in STEM“ učili o programiranju i kodiranju služeći se digitalnom igricom Run Marco. U dva su školska sata učili o osnovama programiranja i kodiranja s čime ih je upoznala učiteljica Informatike. Projekt „ Let's meet in the crossroads of Europe“ provodi se s učenicima 4. razreda koji su održali virtualni susret preko Skypea s učenicima iz Španjolske kako bi se međusobno upoznali. Učenici 7. i 8. razreda sudionici su projekta „READ(Y)“ za potrebe kojeg su ispunjavali online anketu o navikama čitanja, predstavili se svojim europskim vršnjacima na forumu i upoznavali se s obrazovnom digitalnom platformom TwinSpace preko koje se u sigurnom digitalnom okruženju provode svi spomenuti projekti.