« Prosinac 2018 »

Sportski uspjesi zlatarbistričkih učenica i učenika u izvanškolskim aktivnostima
Autor: Snježana Kovačević, 26. 2. 2018.

Protekloga vikenda na sportskim natjecanjima u Istri i Varaždinu ponovno su se istaknuli učenici OŠ Zlatar Bistrica. Ponosni smo što djeca iz naše male sredine postižu zapažene rezultate.

Učenice naše škole, članice Zlatarbistričkih mažoretkinja sudjelovale su na 31. Državnom prvenstvu u organizaciji Saveza mažoretkinja i pom-pon timova Hrvatske održanom 24. veljače 2018. godine u Kašteliru u Istri. Natjecale su se u 9 kategorija i ostvarile vrhunske rezultate te se plasirale na Europsko prvenstvo mažoretkinja koje će se održati u Pragu u Češkoj.

Rezultati natjecanja: 1.mjesto - kadet solo pom-pon - Lana Dlesk; 1.mjesto - kadet twirling solo – Dorotea Borić; 1. mjesto - kadeti mini pom-pon – Lana Dlesk, Dorotea Borić, Lea Petrinec, Anja Krivak, Larisa Pavlović, Tamara Čarap, Lana Srebačić; 1. mjesto - kadeti mini mix  - Lana Dlesk, Dorotea Borić, Lea Petrinec, Anja Krivak, Larisa Pavlović, Tamara Čarap; 2. mjesto - kadeti trio štap - Lana Dlesk, Tamara Čarap i Dorotea Borić; 3. mjesto - kadeti duo pom-pon - Lana Dlesk i Dorotea Borić; Juniori mini mix- 4.mjesto; Juniori solo štap, Marta Srečić- 8.mjesto; Seniori mini pom-pon- 3.mjesto i Seniori mini mix- 5.mjesto.

Djevojke pripremaju trenerice Mirela Horvatić i Laura Čehulić.

U Varaždinu je 24. i 25. veljače održan najveći regionalni turnir u  malom nogometu Bumbar kup 2018. u organizaciji NK Varteks Varaždin. Na turnir je prijavljeno 160 ekipa, a sudjelovali su i učenici iz naše škole, godišta 2004.,2005., 2006.,2007., 2008. i 2009. Zlatni Bumbari su učenici 2004. godišta, članovi NK kluba Ivančica koje trenira Ivica Krivak: Karlo Mešnjak, Luka Crčić, Karlo Severin, Nikolas Šimunec, Fabijan Krivak, Jurica Mikulec, Nikola Glavač, Mario Borgudan, Dino Ocvirek, Nick Ocvirek, Mario Horvatić, Fran Gorupec i Filip Škvorc.

Svima čestitamo i želimo puno uspjeha na daljnjim natjecanjima!