Sudjelovanje na ENTER konferenciji
Autor: Marina Dinjar, 6. 11. 2023.

U sklopu projekta „DARoviti u fokusu“, čiji je partner Osnovna škola Zlatar Bistrica, stručna suradnica pedagoginja Marina Dinjar sudjelovala je 2. – 4. studenoga 2023. g. kao voditelj radionice na ENTER konferenciji u Splitu. Konferencija je organizirana na inicijativu Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije u cilju razmjene znanstvenih spoznaja, stručnih znanja i vještina te primjera dobre prakse, unaprjeđenja sustava odgoja i obrazovanja i umrežavanje dionika odgojno-obrazovnih ustanova i povezanih industrija.

Stručna suradnica pedagoginja Marina Dinjar, članica projektne radne skupine za izradu materijala za rad s darovitim učenicima, Vedrana Neralić Strugačević, članica radne skupine iz OŠ Kistanje te koordinator projekta Vjeran Debić održali su u petak 3. studenoga 2023. g. radionicu za prisutne na temu Društveno odgovorno poduzetništvo za darovite učenike 5. – 8. razreda.  Radionica je bila namijenjena primarno učiteljima i nastavnicima, a cilj je bio upoznati ih s principima poduzetništva i društvene odgovornosti kako bi se potaknuo kreativan razvoj talenata potencijalno darovitih učenika uz istovremeno podizanje svijesti o važnosti doprinosa društvu i okolini. Koordinator projekta „DARoviti u fokusu“ Vjeran Debić iz Ustanove za obrazovanje odraslih - Callidus  sudjelovao je i u poster sekciji te predstavio prisutnima projektne aktivnosti kroz koje se grade ljudski kapaciteti u osnovnim školama za rad s darovitim učenicima na području poduzetništva i aktivnog građanstva. Sudjelovanje na ENTER konferenciji bila je prilika za razmjenu znanja, stvaranje novih partnerskih odnosa te doprinos zajednici stručnjaka koji se bave pitanjima odgoja darovitih i visokomotiviranih mladih ljudi.