Sedmaši i osmaši na malom "maturalcu"
Autor: Marija Hudi Hitrec, 19. 6. 2023.

Učenici sedmih i osmih razreda sudjelovali su sa svojim razrednicima u višednevnoj stručnoj ekskurziji na otocima Kvarnera od 13. do 16. lipnja 2023. godine. Posjetili su grad Senj i kulu Nehaj, Krk, Cres, Lošinj te Aleju glagoljaša.

Svoje su putovanje započeli u utorak ujutro te toga dana razgledali kulu Nehaj i Senj. Nakon kratke vožnje Krkom, trajektom su stigli na Cres gdje su posjetili prihvatilište za bjeloglave supove u Belom te poslušali zanimljiva predavanja o biljnom i životinjskom svijetu otoka Cresa i važnosti očuvanja biološke raznolikosti. U Mali Lošinj i hotel stigli su u večernjim satima. U nastavku svoga boravka razgledali su Miomirisni otočki vrt, Muzej Apoksiomena, Institut Plavi svijet te otkrili mnoga bogatstva Kvarnera. Poslijepodnevne sate proveli su plivajući i boraveći na toplom lošinjskom suncu. Posljednji dan svoje avanture posjetili su i grad Cres te trajektom otplovili u Istru kako bi obnovili znanje o glagoljaštvu u Hrvatskoj na Aleji glagoljaša koja se proteže od Roča do Huma. Ispunjeni novim spoznajama i zadovoljni vratili su se u Zlatar Bistricu u petak navečer.