Vremenik pisanih provjera

DIGITALIZIRANA EKOSLOVARICA

zlatarbistrica/docs/

ekoslovarica.pptx

Održane radionice tijekom zimskog odmora učenika
Autor: Marina Dinjar, 8. 1. 2019.

Osnovna škola Zlatar Bistrica uključila se u održavanje radionica tijekom zimskih praznika učenika na inicijativu "Future“, radne skupine za poticanje darovitosti učenika Krapinsko-zagorske županije. Kreativne i edukativne radionice za sve darovite, talentirane i motivirane učenike održane su 7. i 8. siječnja 2019. godine u prostoru OŠ Zlatar Bistrica.

U ponedjeljak 7. siječnja 2019. godine održane su radionice „ProgramirAJMO!“ i „Postani prof. Baltazar na jedan dan“. Osnove programiranja kroz računalne igre Trči Marko, Snježno kraljevstvo i dr. svladali su na zabavan način pod vodstvom učiteljice Jasenke Kuljak i stručne suradnice defektologinje učenici 1. – 4. razreda, dok su se zainteresirani učenici pod vodstvom učiteljice Štefice Škrlec upoznali s atomima i molekulama te oblikovali i bojali kalotne modele.

U utorak 8. siječnja 2019. godine održane su radionice „Učenici i učitelji u oblaku“ i „Druga strana matematike“. Kroz zabavne i edukativne aktivnosti, koje su za učenike pripremile učiteljica Andreja Jertec i stručna suradnica knjižničarka Snježana Kovačević, učenici 1. – 4. razreda iskusili su kako nastava može biti zabavnija i zanimljivija u online okruženju uz primjenu tableta. Za učenike 4. - 8. razreda održane su matematičke radionice. Učenici su kroz razne logičko-matematičke aktivnosti upoznali zabavnu stranu matematike pod vodstvom učiteljice Mateje Trčak i stručnih suradnica defektologinje i pedagoginje.