Nastava na daljinu

"TRENING ŽIVOTNIH VJEŠTINA"

"ZDRAV ZA PET"

Korisne poveznice:

„Zasadi stablo, ne budi panj!“
Autor: Marina Dinjar, 10. 12. 2021.

Osnovna škola Zlatar Bistrica priključila se jesenjskoj kampanji sadnje stabala koju je na razini Republike Hrvatske pokrenula udruga za zaštitu priode i okoliša „Zasadi stablo, ne budi panj!“.  Svjesni potrebe za djelovanjem u utrci s klimatskim promjenama, inicijatori kampanje osigurali su i dostavili školi 6 sadnica stabala koje su učenici sedmih razreda polaznici izvannastavne aktivnosti Radoznalci u utorak 7. prosinca 2021. g. posadili na prostoru dječjeg igrališta u Opasanjku. Posađene su dvije sadnice bukve te 4 sadnice hrasta, a sve to uz vodstvo stručne suradnice pedagoginje i u suradnji s Općinom Zlatar Bistrica. U ekološkoj akciji sudjelovala je i načelnica gđa Vesna Mikulec koja je za vrijedne učenike osigurala i prigodne darove. Lokacija sadnje označena je u sklopu kampanje na karti „Crogis“.

Cilj aktivnosti bio je podizanje ekološke svijesti te društvene i ekološke odgovornosti svih nas. Sadnjom stabala učenici su potpomogli u realizaciji strategija ublažavanja posljedica klimatskih promjena prema EU standardima, poboljšali kvalitetu zlatarbistričke životne i radne sredine te ublažili postojeće posljedice klimatske krize općenito, a ujedno i osigurali prostor hlada na dječjem igralištu u budućnosti.