JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

Autor: Jasenka Kuljak, 6. 5. 2018.

U petak 4. svibnja 2018. godine učenice Ana Šimunić, Petra Šimunić, Mihaela Cimić i Gita Vlahek sudjelovale su na Nacionalnom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ koje se održalo u Srednjoj školi Čakovec u Čakovcu. Gita je zauzela drugo mjesto predstavljajući plakat „Zapisi iz škrinjice sjećanja“, a Petra, Ana i Mihaela uspješno su riješile kviz znanja za koji su trebale pročitati tri dječja romana: Gregov dnevnik autora Jeffa Kinneya; Tajni dnevnik Adriana Molea autorice Sue Townsend i Koru od jabuke hrvatske književnice Jadranke Klepac. Učenice je za državnu razinu natjecanja pripremala Snježana Kovačević, stručna suradnica knjižničarka.

U nacionalni projekt za poticanje čitanja: natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ OŠ Zlatar Bistrica uključila se prije nekoliko godina, a naši učenici svake godine postižu zapažene rezultate. Cilj projekta je poticanje čitanja kod djece i mladih, a pokrenuli su ga školski knjižničari iz Međimurske županije uz potporu knjižničarske udruge Mreža hrvatskih knjižničara. Tijekom ovogodišnjeg natjecanja učenici su imali priliku prisustvovati književnom susretu s dječjom književnicom Jadrankom Klepac, sudjelovati u različitim radionicama ili otići u turistički obilazak grada Čakovca u pratnji turstičkih vodiča. Važno je istaknuti da su naše učenice tijekom cjelodnevnog boravka u Čakovcu sklopile nova prijateljstva, razmijenile iskustva sa svojim vršnjacima i da s nestrpljenjem čekaju sljedeću školsku godinu i odabir novih književnih djela u kojima će čitati o pustolovinama glavnih i sporednih likova.