JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

Autor: Snježana Kovačević, 16. 4. 2018.

U ponedjeljak 16. travnja 2018. godine učenici 3.a i 3.b razreda bili su na terenskoj nastavi u Mariji Bistrici gdje su posjetili medičarsku radnju "Medni bar" čiji je vlasnik gospodin Đuro Brlečić. Učenici su slušali izlaganje gospodina Brlečića i upoznali se s procesom izrade i ukrašavanja medenjaka i licitara nakon čega su se i sami okušali u ukrašavanju licitarskih srca.

Licitarska srca ukrašena vlastitim rukama učenici su za uspomenu ponijeli sa sobom. Nakon radionice uputili su se u Baziliku Majke Božje Bistričke, pomolili se i slušali legendu o čudotvornom kipu Majke Božje Bistričke. Slobodno vrijeme i druženje nastavili su u Crkvi na otvorenom Blaženog  Alojzija Stepinca koja se nalazi podno brda Kalvarije. Puni dojmova vratili su se u školu i s prijateljima i obitelji podijelili svoja iskustva.