Slikovni rezultat za school bell

« Srpanj 2018 »

Autor: Snježana Kovačević, 18. 3. 2018.

U petak 16. ožujka 2018. godine povodom obilježavanja Dana hrvatskoga jezika u Osnovnoj školi Primošten održana je završnica 12. literarno-likovnog natječaja „ Poj riči materinske“ pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Šibensko-kninske županije i Matice hrvatske.

Učenica 5. razreda naše škole Gita Vlahek sudjelovala je u kreativnom dijelu natjecanja i jedna je od petero nagrađenih učenika za likovni rad na temu „Ex Libris“. Likovni uradak nagrađene učenice odabran je za naslovnicu zbornika, za ilustraciju zahvalnice te objavljen u zborniku koji je registriran u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu pod brojem ISSN 1846-4289.

Na ovogodišnji natječaj pristiglo je više od 400 literarnih i likovnih radova učenika iz osnovnih škola iz Republike Hrvatske, Vojvodine i Bosne i Hercegovine. Likovno povjerenstvo odabralo je 5 nagrađenih i 12 pohvaljenih likovnih radova.  U programu su sudjelovale škole iz različitih krajeva Hrvatske, a nagrađenim i pohvaljenim učenicima podijeljene su nagrade, pohvale i priznanja za literarne i likovne uratke te pokloni i zahvalnice za škole koje su svojim nastupima obogatile program. Čestitamo Giti i njezinom mentoru Alenu Matijaševiću, učitelju Likovne kulture.

Također, u Zborniku su objavljeni i likovni radovi učenica Martine Kurešić i Gabrijele Čukman te literarni radovi učenica Eme Juras i Lidije Plantić kojima je mentorica bila učiteljica Hrvatskoga jezika Marija Hudi Hitrec.