Slikovni rezultat za school bell

« Veljača 2018 »

ETWINNING PROJEKTI

Poveznice:

Radovi naših učenika na likovnoj izložbi u sklopu projekta "Snovi u likovnom stvaralaštvu djece i mladih"
Autor: Marina Dinjar, 27. 1. 2018.

U organizaciji Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok i u suradnji s Velikom galerijom grada Zaboka, a pod pokroviteljstvom Grada Zaboka i KZŽ, i ove školske godine povodom Noći muzeja 2018. održao se vizualni projekt pod nazivom “Snovi u likovnom stvaralaštvu djece i mladih”. Cilj projekta bio je  umrežavanje škola u KZŽ u području vizualnih umjetnosti te njihovo zajedničko uključivanje u aktualna zbivanja u kulturi i umjetnosti.

Likovno stvaralaštvo učenika osnovnih škola KZŽ, zajedno s radovima srednjoškolaca Škole za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, postavljeno je na reprezentativnoj izložbi 26. siječnja 2018. u 17 sati u Velikoj galeriji grada Zaboka.

Neposredno prije otvorenja izložbe u 16 sati organizirana je likovna radionica za učenike predstavnike škola namijenjena učenicima od 5. – 8. razreda. U likovnoj radionici sudjelovali su i učenici Osnovne škole Zlatar Bistrica čiji su radovi bili izabrani kao dio izložbenog postava, a to su Gita Vlahek (5.r.), Mihaela Cimić (6.r.), Lidija Plantić (8.r.), Silvija Valjak (8.r.), Tihana Čarap (8.r.) i Marko Fučkan (8.r.). Neki od učenika imali su  priliku vidjeti svoj rad po prvi puta u velikom galerijskom prostoru te razmijeniti iskustva i ideje s ostalim sudionicima izlagačima.

Projektom se nastojalo postići da se što više djece i mladih uključiti u aktivno sudjelovanje u tom kulturnom događaju. Izložba učeničkih radova pružila je jedinstveni uvid u kreativnost i vizualnu kulturu mladih KZŽ te tako obogatila kulturni život Županije i postala platforma za promicanje vizualne kulture i umjetnosti općenito.