Slikovni rezultat za school bell

« Veljača 2018 »

ETWINNING PROJEKTI

Poveznice:

Autor: Snježana Kovačević, 20. 11. 2017.

Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga jer je na taj dan 1989. godine usvojena Konvencija o pravima djeteta. Učenici naše škole obilježili su ga igrajući igricu o pravima djece „ Čovječe, ispravi se!“ koja je osmišljena u suradnji s UNICEF-om, a uči ih o njihovim pravima i obavezama.

Također, učenici su na mrežnim stranicama UNICEF-a pročitali tekstove o dječjim pravima, zašto su dječja prava važna te da je Konvencija o pravima djeteta važan dokument koji sadrži obaveze koje su države svijeta potpisale kako bi zaštitile djecu te zajednički odredile što treba učiniti da bi svako dijete raslo i razvijalo se u odraslu osobu.