Šljiva bistrica
Autor: Jasenka Kuljak, 27. 3. 2017.

Učenici OŠ Zlatar Bistrica predstavljat će na ovogodišnjem eko kvizu projekt „Šljiva bistrica“. Članovi ekološke skupine „Šumarica“ nastavljaju monitoring broja stabala šljive bistrice na području Općine Zlatar Bistrica. Podatke koje su cijele školske godine prikupljali, usporedili su s podatcima iz 2007. godine. Cilj je projekta ekološka zaštita autohtone zavičajne sorte, povećanje broja stabala šljiva te osvješćivanje ljudi o ugroženosti vrste. Mentorica učenicima je profesorica biologije i kemije Štefica Škrlec. Učenici koji će predstavljati projekt na državnom ekološkom kvizu u Zagrebu su: Mia Šantek (5. r.), Petra Šimunić (6. r.), Ema Juras (7. r.) i Lara Pugar (8.b r.) U provođenju projekta sudjelovao je i Jurica Kunić (8.b r.), predsjednik Eko odbora OŠ Zlatar Bistrice.