Izgorjela školska sportska dvorana
Autor: Jasenka Kuljak, 2. 1. 2016.

Učenici naše škole ostali su bez svoje velebne  školske sportske dvorane! Izgorjela je do temelja u požaru koji je buknuo jutros poslije tri sata. Vatrogasci su dojavu o vatri primili od susjede škole. Iako u početku požar nije izgledao velikih razmjera, filmskom brzinom zahvatio je cijelu dvoranu čiji je temeljni građevinski materijal drvo. Požar je ugašen oko sedam sati. Iako će uzrok požara utvrditi istraga, pretpostavlja se da je uzrok požara vatra u kontejneru koji se nalazio do dvorane. -Vatra se tako brzo širila da je u roku 10 minuta dvorana bila kompletno u plamenu. Kontejneri su potpuno izgorjeli, a krenuo je plamen između vanjskog lima i unutrašnje oplate, vatra je zahvatila konstrukciju, bili smo nemoćni. Škola, srećom, nije zahvaćena, oštećeno je nekoliko  fasada kuća i prozora s južne strane – rekao je  Josip Andrec, zapovjednik DVD –a Zlatar Bistrica.

Zlatarbistrički vatrogasci prvi su krenuli u borbu s vatrom, a za nekoliko trenutaka pridružila im se i Javna vatrogasna postrojba  Zabok te članovi DVD-a iz Zlatara, Marije Bistrice, Bedekovčine i Poznanovca.

Kamen temeljac za dvoranu bio je položen 22. travnja 1999. godine, a otvorena je  2002. godine. Vrijednost je investicije bila oko 11 milijuna kuna. Osim što se u njoj održavala nastava tjelesne kulture za učenike zlatarbistričke osnovne škole, koristile su  je za treninge sportske udruge, čija je daljnja aktivnost sada upitna.

Odmah po dojavi stigla je ravnateljica Osnovne škole, Božena Slunjski, i načelnik općine Žarko Miholić koji kaže: - To je tragedija za Zlatar Bistricu. Jednostavno jad i muka, ne znam što reći. Dvorana je bila ponos Zlatar Bistrice, godinama su se mnogi ljudi borili da se  izgradi i u roku dva-tri sata sve je nestalo. Siguran sam da ćemo naići na podršku Županije, ministarstava i vlade, za to ću se posebno založiti i Zlatar Bistrica mora opet dobiti zasluženu dvoranu.