« Studeni 2018 »

Reciklirajmo za manje otpada
Autor: Snježana Kovačević, 31. 10. 2018.

U Osnovnoj školi Zlatar Bistrica u srijedu 31. listopada 2018. godine učenici od 1. do 8. razreda prisustvovali su predavanju „Recikliraj za manje otpada“ koje je održala gđa Lidija Kovač, predstavnica tvrtke Eco Consulting d.o.o. Načelnik Općine Zlatar Bistrica gospodin Žarko Miholić predstavio je projekt Reciklažno dvorište u Zlatar Bistrici koji  je sufinancirala Europska unija.

Svrha predavanja je osvijestiti učenike, učitelje ali i ostale članove lokalne zajednice da recikliranjem ponovno možemo iskoristiti korisni otpad, da se na taj način pridonosi očuvanju prirodnih resursa, da se smanjuje ukupna masa otpada i emisija štetnih tvari u okoliš, ali i da na taj način kvaliteta života postaje bolja.

U 20 spremnika koji će biti smješteni u reciklažnom dvorištu moći će se besplatno odložiti 45 vrsta otpada kao što je: stara odjeća, metal, plastika, staklo, papir, elektronički otpad, stari akumulatori i baterije, fluorescentne cijevi, zauljena ambalaža i filteri iz automobila, stari lijekovi i drugo.