« Studeni 2018 »

Kontaktni seminar o temi demokratskog građanstva
Autor: Jasna Kokot Pelko, 22. 10. 2018.

Od 18. do 21. listopada 2018. godine ravnateljica škole Jasna Kokot Pelko prisustvovala je na kontaktnom seminaru (Transnational cooperation activity, TCA)  “Education for Democratic Citizenship in Erasmus+ School Exchange Partnerships" u njemačkom gradu Freiburgu.

Na seminaru organiziranom s ciljem  pronalaženja partnera i osmišljavanja školskih projekata u okviru Erasmus+ programa okupilo se sedamdesetak sudionika iz dvadeset i dvije europske zemlje. Ciljana skupina bili su ravnatelji škola te učitelji osnovnih i srednjih škola učenika od 6 do 16 godina koji planiraju Erasmus+ projekte ključnu aktivnost dva (KA2). Na seminar su također pozvani predstavnici nacionalnih agencija kako bi sudionicima pružili pomoć i podršku za potencijalnu prijavu projekata.

Prvoga dana sudionici su se predstavili na tkz. Market Place-u "međunarodnoj tržnici" na kojoj su sudionici seminara predstavili svoje škole i počastili ostale tradicionalnim jelima, slatkišima i pićima. Sljedeća dva dana izmjenjivala su se plenarna predavanja i radionice na kojima su sudionici osmišljavali buduće projekte i mobilnosti učenika i učitelja. Na kraju je dvanaest skupina prezentiralo prijedloge projekata različitih tema vezanih uz demokratsko građanstvo.