Posjet Parku znanosti
Autor: Marina Dinjar, 17. 10. 2018.

Učenici 2. a i 2. b razreda i polaznici izvannastavne aktivnosti Radoznalci iz OŠ Zlatar Bistrica posjetili su u petak 12. listopada 2018. g. Park znanosti u Oroslavju u pratnji razrednih učiteljica i stručnih suradnica defektologinje i pedagoginje. Uz stručno vodstvo gosp. Luke Veverca upoznali su se sa zakonitostima iz područja fizike, astronomije, geografije i psihologije na vrlo zabavan, zanimljiv i njima primjeren način.

Učenici su razgledali i proučili  postavljene interaktivne eksponate i znanstvene i edukativne sadržaje Parka. Kako prošetati Sunčevim sustavom u samo sat vremena, je li moguće razgovarati šaptom na udaljenosti od 30 metara te kako odsvirati hrvatsku himnu pomoću cijevi samo su neka od mnogobrojnih pitanja na koja su dobili odgovore.

Više o Parku znanosti možete saznati na poveznici: http://www.parkznanosti.com/.