« Studeni 2018 »

Subota u prirodi
Autor: Jasna Kokot Pelko, 13. 10. 2018.

Učenici od 5. do 8. razreda OŠ Zlatar Bistrica, članovi izvannastavne aktivnosti Planinari, pješačili su danas Javorovom stazom zdravlja i Poučnom stazom Šumarica u pratnji učitelja geografije Alana Grabušića i ravnateljice Jasne Kokot Pelko. Aktivnost je organizirana u suradnji s HPD-om "Javor" Zlatar Bistrica, a  vodič stazom bio je gosp. Zdravko Crnički, potpredsjednik društva.

Nakon okupljanja u parku Javor u devet sati krenuli su cestom, šumom i livadama te nakon pet kilometara stigli do Športskog parka „Šumarica“  u Opasanjku.

Na igralištu športskog parka učenici su se bavili različitim aktivnostima: igrali su nogomet, spuštali se po horizontalno napetoj užadi popularno nazvanoj „zip line“, gađali metu strelicama, ljuljali se na improviziranoj  ljuljački konstruiranoj pomoću planinarske opreme, potezali konop i slušali predavanje o planinarenju i opremi za planinarenje koje je održao predsjednik Planinarskog društva “Javor“  gospodin Damir Hanžek. Članovi planinarskog društva počastili su učenike svježe pečenim kestenima. Nakon vrlo dinamična četiri sata oko 14 sati krenuli su poučnom stazom „Šumarica“ prema mjestu polaska, natrag u Zlatar Bistricu.