JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

Autor: Snježana Kovačević, 10. 9. 2018.

Učenici i djelatnici OŠ Zlatar Bistrica obilježili su u ponedjeljak 10. rujna 2018. godine Hrvatski olimpijski dan odijevanjem u bijele majice.

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna.  Danas je HOD manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Vijest je preuzeta s mrežne stranice HOO-a:  https://www.hoo.hr/hr/sport-na-lokalnoj-razini/hrvatski-olimpijski-dan-hod