JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

Autor: Snježana Kovačević, 30. 5. 2018.

U petak 25. svibnja 2018. godine učenici polaznici izvannastavne aktivnosti Radoznalci posjetili su sedmi Znanstveni piknik koji se održao na Otoku Univerzijade na jezeru Jarun u Zagrebu. Cilj ove  manifestacije je popularizacija znanosti na zabavan način. Tema ovogodišnjeg Piknika bila je „Čarolija znanstvene animacije“ osmišljena povodom 50. godišnjice nastanka animiranog filma o profesoru Baltazaru.

Prije samog ulaska na manifestaciju učenici su imali piknik na obali jezera Jarun. Nakon kratkog druženja prisustvovali  su svečanom otvorenju Znanstvenog piknika.  Učenici su prolazeći kroz štandove mogli vidjeti različite radionice, a u nekima su sudjelovali te isprobali neke znanstvene pokuse koje će, nadamo se, pokazati svojim prijateljima iz škole. Vidjeli su kako je teško probušiti balon sa 150 čavlića, čarobnu bocu s vodom,  kako izraditi mali elektromotor, vidjeti nevidljivi novčić i sl. Saznali su kako izraditi kućni aparat za gašenje požara, što je to STEM-ski vez, na kojem principu radi hidraulična ruka, vjetroelektrana i drugo.