JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

OŠ Zlatar Bistrica domaćin Županijskog stručnog vijeća učitelja glazbene kulture
Autor: Marina Dinjar, 22. 5. 2018.

U ponedjeljak 21. svibnja 2018. g. u Osnovnoj školi Zlatar Bistrica održano je Županijsko stručno vijeće učitelja glazbene kulture s područja Krapinsko-zagorske županije. Na početku stručnog skupa sve prisutne pozdravili su učenici članovi pjevačkog zbora OŠ Zlatar Bistrica otpjevavši školsku himnu „Učimo za život“. Prisutnima su se potom obratile ravnateljica Škole Jasna Kokot Pelko pozdravnim govorom te voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja glazbene kulture KZ županije gđa Anita Habjanec najavivši teme i predavače.

Učitelj Glazbene kulture OŠ Zlatar Bistrica Adam Mokos-Pazman izložio je primjer dobre prakse nastanka školske himne i vlastito iskustvo korištenja mrežnih stranica za razmjenu partitura. Stručna suradnica pedagoginja OŠ Zlatar Bistrica Marina Dinjar održala je interaktivno predavanje o suvremenim metodama u obrazovanju djece s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama. Što je to Boomwhackers metoda i kako je koristiti u nastavi glazbene kulture predstavila je učiteljica savjetnica gđa Snježana Stojaković održavši radionicu, a voditeljica ŽSV-a prof. Anita Habjanec izvijestila je o održanom Državnom stručnom skupu učitelja glazbene kulture. Županijsko stručno vijeće završilo je izvedbama VS „Arete“ čiji je voditelj učitelj Adam Mokos Pazman.