« Studeni 2018 »

Dan izvanučioničke nastave obilježen predstavljanjem eTwinning projekta
Autor: Snježana Kovačević, 18. 5. 2018.

Učenici 2.a i 2.b razreda OŠ Zlatar Bistrica posjetili su u petak 18. svibnja 2018. godine načelnika Općine Zlatar Bistrica gospodina Žarka Miholića i Čitaonicu Zlatar Bistrica u kojoj ih je dočekala gospođa Branka Žigrović te im pokazala knjige i etnografsku zbirku iz prošlosti Zlatar Bistrice. Učenici su tom prilikom predstavili eTwinning projekt „Along and across Europe“  koji ove školske godine provodimo s partnerima iz Španjolske i Cipra, a radni jezik je engleski. Tema projekta je aktivno učenje u učionici i izvan nje kako bi učenici upoznali mjesto u kojem žive.

Do sada su učenici posjetili nekoliko lokacija s kojima su upoznali partnere projekta. Poslali smo im fotografije na kojima se vidi da smo posjetili vatrogasce, ljekarnu i ambulantu u Zlatar Bistrici, da smo vlakom išli na KIKI festival u Zabok, da smo posjetili kazalište u Zagrebu, crtali  likovne radove, snimili video uratke u kojima govorimo o kulturnoj baštini i tradiciji našeg zlatarbistričkog zavičaja, a učenici iz Španjolske i Cipra predstavili su svoje škole, svoje gradove i neka mjesta koja su posjetili kao što su muzej, knjižnica i kazalište. Učenici su se tijekom ove projektne aktivnosti služili kartom Zlatar Bistrice i označavali mjesta koja su obilazili. Krenuvši iz školskog dvorišta uputili su se prema općinskoj zgradi, željezničkoj postaji, pošti, nogometnom igralištu, dječjem vrtiću i Domu kulture vrativši se naposljetku natrag u školu. Spomenutom aktivnošću obilježili smo Dan izvanučioničke nastave što je i tema našeg projekta.