JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

Održana predavanja za roditelje
Autor: Marina Dinjar, 16. 5. 2018.

U cilju prevencije neželjenih ponašanja djece i njegovanja partnerskog odnosa roditelja i škole u Osnovnoj školi Zlatar Bistrica 7. svibnja 2018. g. i 15. svibnja 2018. g. održana su predavanja za roditelje.

Predavanje o važnosti usklađenog odgojnog djelovanja i njegovanja partnerskog odnosa obiteljskog doma i škole u odgoju djece održano je 7. svibnja 2018. g. u prostoru Osnovne škole Zlatar Bistrica za roditelje učenika 1. – 3. razreda. Predavanje je održala školska pedagoginja koja je nakon predavanja upoznala roditelje i s radom s potencijalno darovitim učenicima 3. i 4. razreda i postupkom testiranja potencijalne kreativnosti i darovitosti.

Predavanja za roditelje učenika 4. – 8. razreda Osnovne škole Zlatar Bistrica održana su 15. svibnja 2018. g.  Za roditelje učenika 6. razreda, uključenih u preventivni program “Trening životnih vještina”, predavanje su održali vanjski suradnici iz Centra za prevenciju ovisnosti Krapinsko-zagorske županije. Predavanjem se nastojalo potaknuti roditelje na što kvalitetniju komunikaciju s djecom i osnaživanje roditeljskih kompetencija kroz osvještavanje o rizicima i posljedicama ovisnosti kojima djeca i mladi danas sve više pribjegavaju. Predavanje o temi „Elektroničko nasilje – kako zaštiti djecu?“ održano je za roditelje učenika 4. – 8. razreda. Stručne suradnice defektologinja i pedagoginja upoznale su roditelje s opasnostima s kojima se djeca i mladi svakodnevno susreću koristeći internet te nastojale potaknuti roditelje na shvaćanje važnosti njihove uloge u prevenciji elektroničkog nasilja. Roditeljima su predstavile projekt „Hrabri čuvari“ u kojem Osnovna škola Zlatar Bistrica sudjeluje ove školske godine. Nakon predavanja razrednici su održali roditeljske sastanke.