JELOVNIK rujan.pdf

« Rujan 2018 »

Obavijest o održavanju predavanja za roditelje
Autor: Marina Dinjar, 3. 5. 2018.

Predavanje za roditelje učenika 1. – 3. razreda održat će se 7. svibnja 2018. g. (ponedjeljak) s početkom u 17.00 sati. Za roditelje učenika 4. – 8. razreda predavanje će se održati 15. svibnja 2018. g. (utorak) s početkom u  16:30 sati za roditelje učenika 6. razreda te u 17.30 sati za roditelje učenika 4., 5., 7. i 8. razreda u prostoru Osnovne škole Zlatar Bistrica.

Za roditelje učenika 1. – 3. razreda pedagoginja će održati predavanje o važnosti usklađenog odgojnog djelovanja i njegovanja partnerskog odnosa obiteljskog doma i škole u odgoju djece te će ih upoznati s radom s potencijalno darovitim učenicima i postupkom testiranja potencijalne kreativnosti i darovitosti.

Za roditelje učenika 6. razreda, uključenih ove školske godine u preventivni program “Trening životnih vještina”, predavanje će održati vanjski suradnici iz Centra za prevenciju ovisnosti Krapinsko-zagorske županije. Cilj predavanja je potaknuti roditelje na kvalitetniju komunikaciju s djecom i osnaživanje roditeljskih kompetencija kroz osvještavanje roditelja o rizicima i posljedicama ovisnosti kojima djeca i mladi danas sve više pribjegavaju. Nakon predavanja razrednica će održati roditeljski sastanak.

Za roditelje učenika 4., 5., 7. i 8. razreda predavanje će održati stručne suradnice defektologinja i pedagoginja o temi „Elektroničko nasilje – kako zaštiti djecu?“. Predavanjem će nastojati upoznati roditelje s opasnostima s kojima se djeca i mladi svakodnevno susreću koristeći internet te potaknuti roditelje na shvaćanje važnosti njihove uloge u prevenciji elektroničkog nasilja. Nakon predavanja za roditelje učenika 4., 7. i 8. razreda razrednici će održati roditeljski sastanak.