Zelena čistka 2018.
Autor: Jasna Kokot Pelko, 19. 4. 2018.

Osnovna škola Zlatar Bistrica već tradicionalno sudjeluje u globalnoj ekološkoj akciji Zelena čistka. Od petka 20. travnja do petka 27. travnja 2018. u školi će se prikupljati EE otpad i stari papir. Pozivamo sve učenike, roditelje i ostale mještane Zlatar Bistrice da se priključe akciji čiji je moto Očistimo Hrvatsku, očistimo svijet!, a mi ćemo dodati Očistimo Zlatar Bistricu, očistimo Hrvatsku, očistimo svijet!

Cilj je podizanje svijesti svih građana, a posebice mladih o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada te važnosti očuvanja okoliša.

U toj najvećoj akciji čišćenja u Lijepoj našoj 2018. godina je posebna jer se Zelena čistka ove godine održava se u dva navrata:

od 1. travnja do 1. svibnja 2018. za vrtiće, škole i fakultete (u sklopu Let's Clean Up Europe!) te 15. rujna 2018. na dan najveće zajedničke globalne akcije čišćenja do sada kada će 150 zemalja svijeta čistiti okoliš na isti dan (u sklopu Let's do it! World!).