Slikovni rezultat za school bell

« Srpanj 2018 »

Naša škola dobila je status eTwinning škole za 2018./2019. godinu
Autor: Snježana Kovačević, 11. 4. 2018.

Na mrežnoj stranici eTwinninga, digitalnoj zajednici škola u Europi kojoj pripada i OŠ Zlatar Bistrica objavljen je popis europskih škola koje su stekle status eTwinning škole kojeg dodjeljuje Središnja služba za podršku eTwinningu u Briselu. Ponosni smo na dobiveni status jer je to rezultat dugogodišnjeg rada i sudjelovanja u eTwinning projektima koje provodimo u partnerstvu s europskim školama te kontinuiranog sudjelovanja u transnacionalnim aktivnostima i stručnim usavršavanjima u kojima pratimo europske odgojno-obrazovne tokove.

Oznaku eTwinning škole dobilo je 1211 europskih škola iz 41 europske države. Iz Hrvatske je status eTwinning škole steklo 40 osnovnih i srednjih škola te dječjih vrtića. Iz Krapinsko-zagorske županije, uz OŠ Zlatar Bistrica, taj status stekla je i OŠ "Ljudevit Gaj" iz Mihovljana. Oznaka eTwinning škole uvedena je 2017. godine kao priznanje i nagrada za sudjelovanje u eTwinning aktivnostima i europskim projektima koji se u našoj školi provode već nekoliko godina. Osnovna škola Zlatar Bistrica zadovoljila je kriterije za prijavu te se u prosincu 2017. godine prijavila za oznaku eTwinning škole koju danas ponosno nosi. Europsko i nacionalno  stručno povjerenstvo prepoznalo je kvalitetu rada u našoj školi koja se odnosi na digitalnu praksu, na praksu eSigurnosti, na inovativne i kreativne pristupe pedagogiji, na promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja, te promicanje praksi za suradnju u učenju cijelog tima škole uz upotrebu eTwinninga.