« Prosinac 2018 »

UČENICI OSMOGA RAZREDA POSJETILI VUKOVAR
Autor: Marina Dinjar, 12. 2. 2018.

Učenici osmoga razreda OŠ Zlatar Bistrica sudjelovali su 9. i 10. veljače 2018. godine u projektu "Posjet osmih razreda Vukovaru" u pratnji razrednika Alena Matijaševića i učiteljice povijesti Melite Špoljar. Projekt provodi javna ustanova "Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“, a financira Ministarstvo branitelja.

Učenici su prvoga dana posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture te slušali predavanja o temi „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. Jedna od aktivnosti prvoga dana bio je i odlazak na kuglanje, dok su večer proveli družeći se i zabavljajući u disku s vršnjacima iz OŠ Stubičke Toplice, OŠ Sesvetski Kraljevec, OŠ Sesvete i OŠ Borovje.
Drugi dan protekao je u obilasku memorijalnih lokaliteta. Učenici su obišli Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Put spasa, Mjesto sjećanja - Vukovarsku bolnicu '91.,  Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen-dom  Ovčara, masovnu grobnicu Ovčara, vodotoranj te  MCDR Vukovar - bivšu vojarnu 204. VU brigade. Djelatnik MCDRV-a na svakom je lokalitetu učenicima održao  poučno predavanje. Projekt je završio školom mira koja govori o vrijednostima mira i tolerancije te kvizom znanja.