Slikovni rezultat za school bell

« Kolovoz 2018 »

Uređenje školskog dvorišta
Autor: Jasna Kokot Pelko, 25. 11. 2017.

Poznati graffiti umjetnik Slaven Kosanović Lunar oslikao je u društvu svojega brata Ive Kosanovića Smacka dvorište Osnovne škole Zlatar Bistrica u subotu 25. studenoga 2017. godine.

Lunar je dobitnik mnogih nagrada u području graffiti umjetnosti, a osim slikanja grafita bavi se i grafičkim dizajnom. Njegovi grafiti mogu se vidjeti u gradovima poput New Yorka, Los Angelesa, Amsterdama, Berlina ili Tokija, stoga smo jako ponosni što krase i dvorište naše škole. Motivi grafita su različiti, a jedan od dražih su mu životinje pa je mačke smjestio na ciglenoj ogradi na samom ulazu u dvorište škole. Pažljivom oku među grafitima neće promaknuti puran, simbol Zlatar Bistrice. Pripremne radove za oslikavanje ograde i zidova napravio je domar škole gosp. Stjepan Uroić.
U znak zahvale umjetnik je dobio ukrasne predmete koje su izradili članovi Učeničke zadruge Pinklec. Učenici 3. razreda na mrežnim su stranicama pogledali njegove radove u mnogim svjetskim gradovima i metropolama te na poleđini razglednice OŠ Zlatar Bistrica napisali da će im ulazak u školsko dvorište sada biti veseliji, boravak u njemu ugodniji, a misli šarenije.