Slikovni rezultat za school bell

« Veljača 2018 »

ETWINNING PROJEKTI

Poveznice:

ProMikro i Europski tjedan programiranja
Autor: Jasenka Kuljak, 20. 10. 2017.

Učenici  6. razreda ove su se školske godine uključili u projekt ProMikro kojem je cilj uvođenje algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala. Uvođenje mogućnosti rada na mikroračunalima ima za cilj razvoj digitalnih kompetencija učenika, poticanje kreativnosti i inovativnosti te interdisciplinarnog pristupa u korištenju informacijskih tehnologija. Projekt doprinosi digitalnoj transformaciji škole i podiže razinu njezine digitalne zrelosti, a u konačnici pridonosi cilju izgradnje škola za život, a ne ocjenu. Na satu Informatike učenici su programirali microbitove, istraživali njihove mogućnosti, a  time  i obilježili Europski tjedan programiranja.

Od 7. do 22. listopada 2017. održava se, po peti put, Europski tjedan programiranja. Ova inicijativa pokrenuta je 2013. godine kada je organizirano preko 300 događaja, dok je prošle godine diljem Europe organizirano preko 2500 događaja. Glavna je zamisao učiniti programiranje transparentnijim, demistificirati povezane vještine i okupiti motivirane ljude u zajedničkom učenju. Programiranjem možete oživjeti svoje ideje, stvarati i graditi stvari koje će druge obradovati. Programiranje je prisutno svugdje i od temeljne je važnosti za razumijevanje hiperpovezanog svijeta.