OBILJEŽENO 90 GODINA ŠKOLSTVA U ZLATAR BISTRICI
Autor: Marija Hudi Hitrec, 19. 10. 2017.

Osnovna škola Zlatar Bistrica obilježila je 18. listopada 2017. godine 90. obljetnicu školstva u Zlatar Bistrici. Upriličen je svečani program na kojem su se uzvanicima obratili ravnateljica Škole gospođa Jasna Kokot Pelko, načelnik Općine Zlatar Bistrica gospodin Žarko Miholić i župan Krapinsko-zagorske županije gospodin Željko Kolar.

Ravnateljica je umirovljenim učiteljima podijelila priznanja za izniman rad i doprinos razvoju obrazovanja u mjestu, a za preminule učitelje priznanja su primili članovi njihovih obitelji. Osvrnula se na dosadašnje uspjehe učenika i učitelja Škole te izrazila želju da se postignuća ostvaruju i u budućnosti. Načelnik je spomenuo dobru suradnju Škole i Općine koja financijski pomaže učenicima i roditeljima besplatnim udžbenicima, sufinanciranjem školske kuhinje, a ujedno se i rado uključuje u provođenje mnogih projekata. Župan Željko Kolar čestitao je nazočnima obljetnicu i darovao zahvalnicu povodom obilježavanja 90 godina školstva u Zlatar Bistrici. Najavio je skori početak gradnje nove školske sportske dvorane te istaknuo važnost kvalitetnog obrazovanja.

Uslijedio je scenski nastup učenika dramske skupine koji su nazočnima približili prve zlatarbistričke školske dane. Plesnom točkom učenici trećega razreda digli su na noge uzvanike koji su ih nagradili velikim pljeskom. U glazbenom dijelu programa dječjem zboru priključili su se i učitelji te zajedno prvi put otpjevali himnu OŠ Zlatar Bistrica Učimo za život.

Druženje uz domjenak nastavilo se u prostorijama škole.