Sudjelovanje na Aktivnosti transnacionalne suradnje (TCA)
Autor: Jasenka Kuljak, 20. 5. 2017.

Agencija za mobilnost i programe EU organizirala je u Ljubljani TCA aktivnost (Aktivnost transnacionalne suradnje) pod nazivom „eTwinning meets Erasmus+“ – Boosting the quality of eTwinning and Erasmus+ projects. Spomenuti stručni skup održavao se od 18. do 20. svibnja 2017. godine, bio je međunarodnoga karaktera, radni jezik bio je engleski, a sudjelovalo je više od 100 sudionika iz 21 europske zemlje. Predstavnica OŠ Zlatar Bistrica bila je Snježana Kovačević, stručna suradnica knjižničarka. Svrha ove zajedničke aktivnosti slovenske Nacionalne službe za podršku eTwinningu i programskih djelatnika programa Erasmus+ je povećanje kvalitete međunarodnih školskih projekata na europskoj razini te projektnog planiranja u eTwinning i Erasmus+ projektima. Poseban naglasak aktivnosti bio je na podršci KA1 i KA2 Erasmus+ projektima koji tijekom provedbe koriste eTwinning, predavači su održali praktične radionice profesionalnog usavršavanja, prezentirani su primjeri dobre prakse u kvaliteti upravljanja projektom i projektnog planiranja i razmijenjena iskustva u provođenju europskih projekata koje i naša škola provodi preko eTwinning platforme.