ZAMJENA ULOGA – UČENICI POSTALI UČITELJI NA JEDAN DAN
Autor: Jasenka Kuljak, 21. 3. 2017.

U utorak 21. ožujka 2017. godine održana je zamjena uloga u OŠ Zlatar Bistrica. Učenici predmetne nastave iskušali su se u ulozi učitelja na jedan dan. U dogovoru s predmetnim učiteljima izabrali su predmet koji utorkom imaju po rasporedu sati te održali sat svojim školskim kolegama. Zahvaljujući dobroj pripremi i ozbiljnom pristupu, većina je učenika uspješno odradila zadatak.

Dok su učenici svladavali metode poučavanja po etapama sata, učitelji su se vratili u školske klupe te se prisjetili svojih đačkih dana. Mnogi su učenici nakon održanoga sata primijetili da je za izvedbu nastavnoga sata potrebna kvalitetna priprema na što su utrošili mnogo vremena. Priznali su da im je najteže bilo održati pažnju drugih učenika te poticati njihovu aktivnost.