Sahranjen Zvonko Vuković
Autor: Jasenka Kuljak, 20. 8. 2016.

Nakon duge i teške bolesti umro je Zvonko Vuković, nastavnik po obrazovanju koji je radni vijek proveo u Osnovnoj školi Zlatar Bistrica, radeći kao učitelj tjelesne i zdravstvene kulture. Sahranjen je u subotu, na lovrečanskom groblju. Ispratili su ga brojni poštovatelji i sugrađani, te umirovljeni i sadašnji učitelji Osnovne škole Zlatar Bistrica. Riječi oproštaja uputio mu je prijatelj Stanko Majdak, gradonačelnik Zlatara, naglasivši sve vrline pokojnika i njegov doprinos društvenom razvitku Zlatar Bistrice. U ime svih zaposlenika, i osobno, udovici Vesni brzojav s izrazima sućuti uputila je ravnateljica OŠ Božena Slunjski:

Poštovana gospođo Vesna,

premda smo znali o teškoj bolesti dragog nam kolege Zvonka, vjerovali smo u nadu, jer on se u svojemu životu naučio živjeti s mnogim teškim zbiljama. Stoga nas je istinski  rastužila vijest o njegovoj smrti, jer bio je učitelj koji  nije gledao na kazaljke sate, na svoje slobodno vrijeme, prepun razumijevanja za učenike koje je učio tjelesnoj i zdravstvenoj kulturi, ali i nesebično voljeti sport. S njima je sudjelovao na raznim sportskim natjecanjima praćenim uspjesima, o čemu su brojni osvojeni pokali u školskoj vitrini nijemi svjedoci nadasve predana rada. Tako je nesebično pridonosio osobnoj , ali i afirmaciji škole i Zlatar Bistrice, što je vrijedno svakog poštovanja. K tome, u svakodnevnome zajedničkome radu, ugodan kolega. Ostaje živjeti u našem sjećanju kao primjeran učitelj, koji je u svoj profesionalni razvitak ulagao sve svoje znanje, što je imalo pozitivnoga odjeka i izvan škole. Osobno gubim dragog i pouzdanog  suradnika. Stoga Vas molim, Vi i članovi obitelji, primite izraze naše sućuti.