KLOKAN - BEZ GRANICA
Autor: Marija Hudi Hitrec, 3. 6. 2019.

Matematičko natjecanje pod nazivom „Klokan  bez granica“ okuplja učenike iz cijele Europe. Glavni cilj natjecanja je popularizacija matematike među mladima, širenje osnovne matematičke kulture te motivacija učenika da se i izvan redovitih školskih programa bave matematikom.

Tim povodom su i učenici zlatarbistričke škole 21. ožujka 2019. godine sudjelovali u natjecanju koje organizira Hrvatsko matematičko društvo. Na natjecanje su se prijavili učenici od 2. do 6. razreda. Budući da se radi o velikom broju natjecatelja, neko se vrijeme čekalo na konačne rezultate. Od naših učenika u 10% najuspješnijih u svojoj skupini plasirao se učenik drugog razreda Borna Klarić, a učeniku petog razreda Luki Nesek vrlo je malo nedostajalo da se i on pridruži najuspješnijima.

Svim učenicima čestitamo na rezultatima te se dogodine nadamo većem odazivu i još uspješnijim rezultatima.