Vremenik pisanih provjera

DIGITALIZIRANA EKOSLOVARICA

zlatarbistrica/docs/

ekoslovarica.pptx

O muzejima se uči, čita, gleda, sluša, igra i istražuje
Autor: Snježana Kovačević, 1. 2. 2019.

U povodu održavanja nacionalne manifestacije Noć muzeja 2019. koja se održava u petak 1. veljače, a čija je ovogodišnja tema Inovacije i digitalna budućnost u Osnovnoj školi Zlatar Bistrica provodile su se brojne obrazovne aktivnosti u kojima su učenici istraživali o muzejima, učili o njima na kreativan i inovativan način, čitali, služili se tehnologijom, tj. tabletima i QR kodovima, izrađivali plakate, u virtualnoj šetnji posjetili neke muzeje, slikali i crtali motive zagorskih dvoraca i muzeja te pisali literarne radove maštajući i opisujući svoje doživljaje iz muzeja.

Učenje o muzejima osmišljeno je kao interdisciplinarna aktivnost jer su učenici razvijali cjeloživotne vještine kao što je grafomotorika, kreativni izričaj, suradničko učenje, digitalne kompetencije, snalaženje u radu s tabletima i digitalnim obrazovnim alatima, učili su o eSigurnosti i pravilima ponašanja na internetu te prilikom korištenja tableta u nastavi, kako stjecati znanja korištenjem različitih izvora usvajajući vještine informacijske pismenosti i dr. Također, učenici su ponovili svoje znanje o muzejima i dvorcima Hrvatskoga zagorja slaganjem slagalica s fotografijama Dvora Velikoga Tabora, Trakošćana, Starog sela Kumrovec, Muzeja seljačkih buna, Galerije Antuna Augustinčića ili pak Muzeja krapinskih neandertalaca te pričajući legende koje se vežu uz pojedine dvorce.