Vremenik pisanih provjera

DIGITALIZIRANA EKOSLOVARICA

zlatarbistrica/docs/

ekoslovarica.pptx

Svaka je mrvica važna, svako je dijete važno!
Autor: Snježana Kovačević, 12. 12. 2018.

U srijedu 12. prosinca 2018. godine u OŠ Zlatar Bistrica gostovala je dječja književnica gospođa Marica Milčec predstavivši okupljenim učenicima od 1. do 4. razreda i učiteljima svoju zbirku priča Svaka je mrvica važna: 120 priča za djecu. Književnica Marica Milčec poznata je čitateljima po dječjim pričama koje su do sada izašle u dječjim časopisima, stručnim časopisima za učitelje i odgojitelje te u zbirkama priča i knjigama. Spomenuta zbirka priča donosi čitateljima univerzalne poruke životnih vrijednosti kao što je dobrota, lijepo ponašanje, briga o sebi, ali i o drugima bilo da smo odrasli ili djeca.

Učenici su se za susret s književnicom pripremali sa svojim učiteljicama čitajući priče te u školskoj knjižnici smišljajući pitanja koja su joj postavljali tijekom njega.  Svi dobro znamo da je važno čitati knjige jer čitanjem postajemo pametniji, kulturniji, bolje se izražavamo, pismeniji smo, čitati je zabavno jer oko nas postoje zanimljive knjige koje samo čekaju da ih mali i veliki čitatelji uzmu u ruke. Takva je i knjiga naše današnje gošće iz koje smo čitali priče o prijateljstvu, o školi, o problemima s kojima se i djeca i odrasli susreću u svakidašnjem životu i odrastanju, o vremenskim prilikama i zaštiti prirode, o recikliranju i drugim temama koje nam pričaju njihovi junaci. Možemo ih čitati u školskoj knjižnici, na internetu, posuditi u drugim knjižnicama, možete ih čitati sami ili u društvu prijatelja, roditelja, djeda ili bake, možete ih čitati u školi ili kod kuće… Glavno da se čita.