Vremenik pisanih provjera

DIGITALIZIRANA EKOSLOVARICA

zlatarbistrica/docs/

ekoslovarica.pptx

Školski medni dan u prvome razredu
Autor: Jasenka Kuljak, 7. 12. 2018.

Ministarstvo poljoprivrede pokrenulo je ove školske godine provedbu Programa školskog mednog dana i promociju meda hrvatskih pčelinjaka u prvim razredima  osnovnih škola Republike Hrvatske kako bi se  potaknulo i educiralo učenike i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda. Aktivnosti u sklopu Programa  provodile su se u  petak 7. prosinca povodom dana zaštitnika pčela i pčelara sv. Ambrozija.

Učenicima 1. razreda Osnovne škole Zlatar Bistrica razredna učiteljica  Jasna Jakopec predstavila je edukativnu slikovnicu “Pčelica Jelica i medo Edo” te održala prigodnu radionicu kako bi im ukazala na  značaj pčelarstva u cjelokupnoj poljoprivrednoj proizvodnji, posebice zbog održavanja ekološke ravnoteže i biološke raznolikosti. Aktivnosti su održane kako bi se kod učenika od  rane dobi razvijala uz svijesti o korisnosti meda kao prehrambenog proizvoda i svijest o važnosti konzumacije lokalnih poljoprivrednih proizvoda.

Školski medni dan završio je podjelom promotivnih paketa učenicima pa je svaki prvašić osim bogatog znanja i iskustva kući ponio i promotivnu vrećicu, edukativnu slikovnicu “Pčelica Jelica i medo Edo”, promotivni letak Med hrvatskih pčelinjaka te staklenku meda.