« Prosinac 2018 »

Međunarodni dan osoba s invaliditetom
Autor: Marina Dinjar, 4. 12. 2018.

Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava se 3. prosinca  s ciljem podrške i postizanja punog i jednakog uživanja ljudskih prava te sudjelovanja osoba s invaliditetom u društvu. U Osnovnoj školi Zlatar Bistrica učenici su tim povodom na satima Engleskoga jezika pogledali nagrađivani španjolski kratkometražni animirani film (Cuerdas, 2013.) koji priča o novom učeniku u razredu, dječaku s poteškoćama u razvoju. Priča vrlo zorno prikazuje koliko dobroga iz nas može potaknuti prijateljstvo s osobama s teškoćama u razvoju te koliko nama ono može promijeniti život. Pogledavši film učenici su bili potaknuti na kritičko promišljanje i razvijanje senzibiliteta prema osobama s teškoćama. Polaznici izvannastavne aktivnosti Radoznalci sudjelovali su u radionici senzibilizacije „U tuđim cipelama“ te  kroz razne aktivnosti učili kako na ispravan način pristupati osobama s invaliditetom.

Animirani film „Cuerdas“ možete pogledati na sljedećoj poveznici:  https://www.youtube.com/watch?v=vtrHIa0RkAo