« Prosinac 2018 »

Učenici 4. razreda u eTwinning projektu „Let's meet at the crossroads of Europe“
Autor: Snježana Kovačević, 23. 11. 2018.

U petak 23. studenoga 2018. godine učenici četvrtih razreda proveli su dva školska sata na terenskoj nastavi obilazeći Zlatar Bistricu kako bi bolje upoznali mjesto u kojem žive, saznali više o kulturnim i javnim građevinama, o djelatnostima koje su zastupljene u mjestu i slično. Kretali su se prema unaprijed zacrtanim rutama koje su pratili na karti, bilježili mjesta koja su obišli te na nastavnim listićima rješavali zadatke istraživačkog tipa.

Današnja aktivnost učenika jedna je od projektnih aktivnosti u sklopu eTwinning projekta „Let's meet at the crossroads of Europe“ kojeg provodimo s partnerima iz Španjolske, Litve, te još tri hrvatske škole: OŠ Trnsko iz Zagreba, OŠ Franje Serta iz Bednje te OŠ „Ljudevit Gaj“ iz Mihovljana. Od materijala nastalih tijekom spomenute aktivnosti učenici će izraditi prezentaciju kojom će predstaviti Zlatar Bistricu, školu i svoj razred, a projektni partneri s nama će podijeliti prezentacije kojima će predstaviti mjesta i gradove u kojima žive.