« Prosinac 2018 »

eTwinning kao trasa budućeg profesionalnog razvoja škole
Autor: Snježana Kovačević, 16. 11. 2018.

U Zagrebu je 16. studenoga 2018. godine održana godišnja eTwinning konferencija "Budućnost eTwinninga i kuturno nasljeđe u digitalno doba" kojoj je prisustvovala i OŠ Zlatar Bistrica. Konferencija je tematski povezala dva područja, 2018. godinu kao Europsku godinu kulturne baštine i eTwinning kao obrazovnu platformu za stjecanje vještina 21. stoljeća. Predavači i izlagatelji na konferenciji bili su djelatnici Agencije za mobilnost i programe EU, predstavnici dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola, a prisutnima se obratila i gđa Lidija Kralj, pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja te dugogodišnja eTwinning ambasadorica.

Govorilo se o eTwinningu za početnike i  napredne eTwinning škole te se povela  panel rasprava Kako smo se razvili u eTwinning školu u kojoj su svoje primjere dobre prakse s nazočnima podijelili predstavnici eTwinning vrtića i škola. Također, dodijeljene su nagrade COMET za najbolje eTwinning projekte u školskoj godini 2017./2018. na svim razinama odgoja i obrazovanja u RH.

OŠ Zlatar Bistrica kao eTwinning škola i dalje će razvijati svoj kurikulum u skladu sa značajkama napredne eTwinning škole koje se ogledaju u podršci ravnatelja u provođenju eTwinning projekata i stručnom usavršavanju, u suradnji i timskom radu, u komunikaciji i diseminaciji eTwinning iskustava, u promociji škole te uključenosti učenika i učitelja u promoviranje pedagoških inovacija koje provodimo.