« Studeni 2018 »

U Mjesecu hrvatske knjige volimo knjižnicu i kulturnu baštinu
Autor: Snježana Kovačević, 17. 10. 2018.

Ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige koji se obilježava od 15. listopada do 15. studenoga posvećen je kulturnoj baštini. Glavna je tema Baš baština, a moto (U)čitaj nasljeđe! pri čemu je osnovni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine i simbol nacionalnog i kulturnog identiteta. Također, listopad je i Međunarodni mjesec školskih knjižnica koji je ove godine objedinjen temom Zašto volim školsku knjižnicu kako bi se ukazalo na važnost školskih knjižnica i na sve što one predstavljaju.

U OŠ Zlatar Bistrica Mjesec hrvatske knjige obilježit će se različitim aktivnostima, projektima te edukativnim i kreativnim radionicama. Učenici 4. razreda ove školske godine sudjeluju u projektu Bookmark Exchange Project, projektu razmjene straničnika koji provodimo u suradnji s međunarodnom udrugom školskih knjižnica IASL, a partner nam je osnovna škola Lam Tin Methodist Primary School iz Hong Konga. Za potrebe projekta učenici su izradili straničnike koje su ukrasili tradicijskim motivima licitarskog srca, napisali prigodne poruke na hrvatskom i engleskom jeziku te se potpisali na glagoljici. Straničnici u Hong Kong putuju poštom, a mi s nestrpljenjem čekamo pošiljku naših kineskih partnera.