Sudjelovanje OŠ Zlatar Bistrica na kontaktnom seminaru međunarodnoga karaktera u Slovačkoj
Autor: Snježana Kovačević, 15. 9. 2018.

Kontaktni seminar u okviru aktivnosti transnacionalne suradnje pod nazivom “Inclusive education – a road to social inclusion” održao se u Slovačkoj, u Bratislavi od 12. do 14. rujna 2018. godine. Na seminaru je sudjelovala stručna suradnica knjižničarka Snježana Kovačević koja je rad OŠ Zlatar Bistrica predstavila na prigodno uređenom izložbenom prostoru gdje su sudionici iz 17 europskih zemalja mogli upoznati našu školu kao eTwinning i ekoškolu, pročitati brošure o školi i zasladiti se tradicijskom zagorskom poslasticom, medenjacima te kućama ponijeti licitarska srca.

Radni jezik seminara bio je engleski, sudjelovalo je oko 60 sudionika iz cijele Europe od kojih je troje sudionika bilo iz Hrvatske. Seminar je organizirala slovačka agencija za programe Europske unije SAAIC, a tema je bilo inkluzivno obrazovanje o čemu su sudionici bili informirani iz predavanja, predstavljanja primjera dobre prakse te sudjelujući u radionicama čiji je cilj bilo planiranje Erasmus+ KA2 projekta s temom inkluzivnog obrazovanja. Svrha ovog kontaktnog seminara bila je razmjena dobre prakse u području inkluzivnog obrazovanja i socijalne inkluzije, umrežavanje i razvoj projektnih ideja u navedenom području što je dovelo do planiranja projekta između naše škole te škola iz Italije, Litve, Slovačke i Poljske s ciljem što kvalitetnijeg obrazovanja i jednakih mogućnosti za sve učenike u stjecanju cjeloživotnih kompetencija.